top of page

Talvi toi uuden hallituksen!

Vuosikokouksessa valittiin uusi hallitus toimikaudelle 2018. Villen siirtyessä Sagin puheenjohtajaksi oli tarve löytää uusi puheenjohtaja. Tällä kertaa istuvasta hallituksesta ei ollut muita halukkaita, joten asettauduin ehdolle vuosikokouksessa ja tulin valituksi. Kiitos kaikille jo etukäteen luottamuksesta ja valinnasta seuran uudeksi puheenjohtajaksi. Meillä on hieno joukko aktiivisia hallituksen jäseniä luotsaamassa seuraa eteenpäin tämän vuoden.

Veera, Elisa, Marko, Noora, Elina, Pedu, Ville, Vera ja Heidi

Vuosikokouksessa vahvistettiin viime vuoden 2017 toimintakertomus ja talous sekä vahvistettiin toimintasuunnitelma ja budjetti kaudelle 2018. Vuosikokous on seuran ylin päättävä elin eli jokaisella jäsenellä on oikeus ja mahdollisuus osallistua päätöksentekoon. Vuosikokousten välillä toimintaa johtaa hallitus ja toimintaa toteuttavat eri toimikunnat hyväksytyn toimintasuunnitelman perusteella. Tänä vuonna yksi suurimmista seuran yhteisistä ponnistuksista tulee olemaan SM-kilpailut. Odotan innolla, että pääsemme järjestämään yhdessä JAUn ja IHAH:in kanssa toivottavasti yhdet suurimmista SM-kisoista ikinä. Jokaisen panosta tullaan siis tarvitsemaan ja mukaan talkoisiin saa kutsua myös ystäviä ja perheenjäseniä! Pelkkää puurtamista tämä vuosi ei onneksi kuitenkaan tule olemaan vaan toinen uudistus tälle vuodelle on huippiksen paluu. Tästä kerrron lisää muutaman viikon kuluessa. Seura on yhtä kuin jäsenensä. Voimme siis jokainen vaikuttaa siihen millainen seuramme on. Itse ainakin haluan kuulua seuraan, jossa on hauskaa ja jossa jokainen tekee oman osuutensa yhteisen hyvän eteen. Toiveeni kaikille on, että korjataan esteet paikoilleen, moikataan toisiamme hallin pihassa, tsempataan kisoissa, osallistutaan talkoisiin ja kehitetään seuraa yhdessä eteenpäin. Jos on asiaa, niin kiskaise hihasta hallilla tai ota yhteyttä. Linja on auki. Luen sähköposteja päivätyössäni niin paljon, että toivon yhteydenottoja soittamalla, tekstarilla, Whatsapilla tai Messengerillä.

Terkuin Elina, HAUn uusi puheenjohtaja p. 0400906123

bottom of page